Ostatnie dwa dni były dla nas wyjątkowe…
Unia Stowarzyszeń Chorych na Łuszczycę i ŁZS została Patronem MedHack: łuszczyca pod kontrolą organizowanego przez Inkubator Uniwersytetu Warszawskiego.
Jest to konkurs programistyczny, którego efektem będzie narzędzie, mające pomóc chorym na łuszczycę.

W ciągu dwóch dni studenci uczestniczyli w ciekawych wykładach, prowadzili gorące dyskusje i burze mózgów, a wszystko po to, żeby stworzyć aplikację/narzędzie, które pomoże nam zarządzać rzeczywistością związaną z łuszczycą.

Do konkursu zgłosili się studenci różnych kierunków Uniwersytet Warszawski – medycyny, matematyki, fizyki, psychologii itp.

Jesteśmy bardzo ciekawi, jakie pomysły powstały w głowach uczestników.

6 grudnia poznamy zwycięską aplikację.

Merytoryczne wsparcie zapewniali:
🔸 Profesor Irena Walecka – Konsultant ds. dermatologii województwa mazowieckiego i Kierownik Kliniki Dermatologii CMKP / Centralny Szpital Kliniczny MSWiA w Warszawie
🔸 Dagmara Samselska – Przewodnicząca Unii Stowarzyszeń Chorych na Łuszczycę i ŁZS
🔸 ekspert w dziedzinie #IT
🔸 oraz eksperci swojej choroby, czyli osoby z łuszczycą

Studenci mieli różne motywy. Część z nich chciała wesprzeć aplikacją, którą zamierza stworzyć podczas konkursu, osobę bliską lub członka rodziny dotkniętego łuszczycą, inni chcą zmierzyć się z wyzwaniem jakim jest zarządzanie czynnikami mogącymi mieć wpływ na indywidualny przebieg choroby.

Bardzo się cieszymy, ponieważ bez względu na wszystko, każdy z uczestników otrzymał ogromną dawkę wiedzy na temat naszej choroby.

Jeden z zespołów poprosił nas o pomoc w uzyskaniu Waszych opinii. Wypełnijcie ankietę.