Skala Depresji Becka to popularne narzędzie samoopisowe służące do rozpoznawania oraz oceny nasilenia objawów depresyjnych. Kwestionariusz składa się z 21 pytań, które pozwalają określić Twoje samopoczucie. Pamiętaj jednak że wynik uzskany w poniższym kwestionariuszu nie stanowi diagnozy, ale może być wskazówką do dalszych konsultacji lub podjęcia działania w celu skorzystania z pomocy profesjonalisty.

Jak wypełnić kwestionariusz?

Każde pytanie zawiera 4 możliwe odpowiedzi. Zaznacz jedną z nich, a następnie zsumuj liczbę uzyskanych puntków.
Na końcu kwestionariusza zawarta jest skala puntkowa określająca czy liczba uzyskanych przez Ciebie punktów może wskazywać na stan depresyjny i konieczna jest wizyta u psychologa lub psychiatry.

 

 

A.
B.
C.
D.
E.
F.
G.
H.
I.
J.
K.
L.
M.
N.
O.
P.
Q.
R.
S.
Jadam specjalnie mniej, aby stracić na wadze:
T.
U.

Na podstawie publikacji polskiej adaptacji Skali Depresji Becka: Parnowski T., Jernajczyk W. (1977) Inwentarz Depresji Becka w ocenie nastroju osób zdrowych i chorych na choroby afektywne (ocena pilotażowa), Psychiatria Polska, 11, str. 417-425. Umieszczono w serwisie www.Psychoterapeuci.biz za zgodą wydawcy: Komitetu Redakcyjno-Wydawniczego Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz autorów adaptacji: prof. dr hab. Tadeusza Parnowskiego i dr Wojciecha Jernajczyka. Wyrażamy uprzejme podziękowanie autorom jak również wydawcy. Beck Depression Inventory (BDI) po raz pierwszy zaprezentowano w: Beck A.T., Ward C.H., Mendelson M., Mock J., Erbaugh J. (1961), An inventory for measuring depression, Archives of General Psychiatry, 4: str. 53-63).

Start typing and press Enter to search

Skip to content