Skala Depresji Becka to popularne narzędzie samoopisowe służące do rozpoznawania oraz oceny nasilenia objawów depresyjnych. Kwestionariusz składa się z 21 pytań, które pozwalają określić Twoje samopoczucie. Pamiętaj jednak że wynik uzskany w poniższym kwestionariuszu nie stanowi diagnozy, ale może być wskazówką do dalszych konsultacji lub podjęcia działania w celu skorzystania z pomocy profesjonalisty.

Jak wypełnić kwestionariusz?

Każde pytanie zawiera 4 możliwe odpowiedzi. Zaznacz jedną z nich, a następnie zsumuj liczbę uzyskanych puntków.
Na końcu kwestionariusza zawarta jest skala puntkowa określająca czy liczba uzyskanych przez Ciebie punktów może wskazywać na stan depresyjny i konieczna jest wizyta u psychologa lub psychiatry.

 

 

A.

B.

C.

D.

E.

F.

G.

H.

I.

J.

K.

L.

M.

N.

O.

P.

Q.

R.

S.

Jadam specjalnie mniej, aby stracić na wadze:

T.

U.

Na podstawie publikacji polskiej adaptacji Skali Depresji Becka: Parnowski T., Jernajczyk W. (1977) Inwentarz Depresji Becka w ocenie nastroju osób zdrowych i chorych na choroby afektywne (ocena pilotażowa), Psychiatria Polska, 11, str. 417-425. Umieszczono w serwisie www.Psychoterapeuci.biz za zgodą wydawcy: Komitetu Redakcyjno-Wydawniczego Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz autorów adaptacji: prof. dr hab. Tadeusza Parnowskiego i dr Wojciecha Jernajczyka. Wyrażamy uprzejme podziękowanie autorom jak również wydawcy. Beck Depression Inventory (BDI) po raz pierwszy zaprezentowano w: Beck A.T., Ward C.H., Mendelson M., Mock J., Erbaugh J. (1961), An inventory for measuring depression, Archives of General Psychiatry, 4: str. 53-63).

Start typing and press Enter to search

Skip to content