Osoby, które mogły zakupić krem ​​Yiganerjing, proszone są o natychmiastowe zaprzestanie stosowania, ponieważ zawiera nieujawniony steroid i dwa składniki przeciwgrzybicze.

Brytyjska Agencja ds. Regulacji Produktów Leczniczych i Opieki Zdrowotnej (Medicines and Healthcare products Regulatory Agency) ostrzega osoby, które mogły zakupić „naturalny” chiński preparat ziołowy Yiganerjing Cream, jako środek mający leczyć choroby skóry, aby natychmiast zaprzestać jego stosowania, ponieważ stwierdzono, że zawiera nieujawniony na etykiecie steroid i dwa składniki przeciwgrzybicze.

Środek nie został dopuszczony do sprzedaży w Polsce ani w Unii Europejskiej. Jest sprowadzany przez indywidualne osoby i sprzedawany nielegalnie.

Yiganerjing Cream jest sprzedawany jako „naturalny” chiński lek ziołowy do leczenia wielu chorób skóry, najczęściej egzemy, łuszczycy i trądziku różowatego.

Analiza MHRA wykazała obecność steroidowego propionianu klobetazolu. Ten steryd jest aktywnym składnikiem leków wyłącznie na receptę, stosowanych w leczeniu chorób skóry, m.in. takich jak łuszczyca i wyprysk. Kremy zawierające sterydy należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza przepisującego lek. Jest przeciwwskazany u dzieci poniżej 1 roku życia.

Leki kupuj wyłącznie w aptekach, tylko wtedy możesz być pewny, że są one bezpieczne i przebadane.

Leki nie poddane badaniom i wyprodukowane bez zachowania odpowiednich procedur mogą zagrażać zdrowiu i życiu.

Leki steroidowe muszą być przepisywane przez lekarzy, a ich stosowanie i skuteczność powinny być monitorowane, ponieważ mogą powodować szereg reakcji niepożądanych.

Każdy, kto stosuje krem Yiganerjing, zwłaszcza u małych dzieci i niemowląt, powinien natychmiast przerwać stosowanie.

W przypadku jakichkolwiek pytań, skontaktuj się z lekarzem.

Źródło: www.gov.uk