facebook

W piątek 24 sierpnia w Warszawie przy Placu Zamkowym, w godz. 11.00 – 15.00  odbędzie się akcja edukacyjna, która ma być również zachętą dla chorych na łuszczycę do „zrzucenia” zbędnej w upalne dni odzieży zakrywającej zmiany łuszczycowe.

Organizatorzy przygotowali dla uczestników kilka ciekawych inicjatyw.

W namiocie kampanii będzie można porozmawiać z lekarzami z Kliniki Dermatologii Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA na temat możliwości leczenia łuszczycy, diety, profilaktyki łuszczycowej. Osoby, które korzystały z fototerapii będą mogły skorzystać z badania dermatoskopem. Akcja została objęta patronatem Dr hab. n. med. Ireny Waleckiej – Konsultant wojewódzkiej ds. dermatologii i wenerologii województwa mazowieckiego.

W łuszczycy bardzo ważne jest wsparcie psychologiczne. W godz. 13.00 – 15.00 chętni będą mogli porozmawiać z Agnieszką Bartczak – psychologiem.

Kolejną atrakcją będzie pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej poprowadzony przez grupę ratowników z Sanitarnej Służby Szkolnej. Uczestnicy poćwiczą udzielanie pierwszej pomocy na fantomach i nauczą się podstaw ratownictwa.

Podczas sondy ulicznej sprawdzimy „Co Polacy wiedzą o łuszczycy?”. Zarejestrowane wypowiedzi zostaną przekazane mediom.

– DZIEŃ BEZ KAMUFLAŻU był pomysłem spontanicznym – mówi Dagmara Samselska – ale okazuje się, że już na etapie planowania spotkał się z ogromnym zainteresowaniem osób dotkniętych łuszczycą, ale i innych organizacji. Planujemy aktywności, które zostaną włączone do programu wydarzenia w przyszłym roku. Warto wpisać sobie tą imprezę na stałe do kalendarza. Inicjatywa, jeśli chodzi o łuszczycę jest nowa, jej wartością jest to, że wychodząc z tematem tak poważnej choroby „do ludzi”, w naturalny sposób edukujemy i oswajamy. Liczymy również, że piękne otoczenie warszawskich zabytków otworzy obserwatorów i będzie jednym z bodźców niwelujących stygmatyzację.

Start typing and press Enter to search

Skip to content