banner_-_lzspnd0qa6xo2ubqmapyz4

Zakres prowadzonych porad eksperckich:

• Informowanie czym jest łuszczyca i łuszczycowe zapalenie stawów
  • Informowanie o prawach i obowiązkach osób chorujących na łuszczycę i ŁZS
  • Pomoc psychologiczna (głównie dla pacjentów z problemami dermatologicznymi – łuszczyca, atopowe zapalenia skóry, trądzik, pokrzywka, itd.).

Kontakt:

Infolinia Rzecznika Praw Pacjenta

Dyżur w godzinach

10:00 – 14:00 Dagmara Samselska

14:00 – 16:00 Agnieszka Bartczak

Ekspert:

Dagmara Samselska – Pedagog, absolwentka Uniwersytetu Szczecińskiego. Od maja 2014 r. Przewodnicząca Unii Stowarzyszeń Chorych na Łuszczycę i ŁZS, współzałożycielka i Wiceprezes Zachodniopomorskiego Stowarzyszenia Chorych na Łuszczycę PSORIASIS, inicjatorka i uczestniczka debat systemowych, a także spotkań i konferencji edukacyjnych w zakresie wiedzy na temat łuszczycy i łuszczycowego zapalenia stawów, metod jej leczenia i następstw. Aktywnie uczestniczy w pracach Zespołu Parlamentarnego ds. Łuszczycy – platformy porozumienia pomiędzy pacjentami, ekspertami z zakresu dermatologii, parlamentarzystami, Ministerstwem Zdrowia, a także NFZ.

Agnieszka Bartczak – Psycholog, absolwentka Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. W ramach edukacji podyplomowej ukończyła Szkołę Trenerów, Kurs Interwencji Kryzysowej, Kurs Psychodietetyki, zakresu zaburzeń odżywiania, pracy z nastolatkiem z niską samooceną. Ukończyła również certyfikowane szkolenie z zakresu Terapii poznawczo-behawioralnej dzieci i młodzieży.

Specjalizuje się w pomocy psychologicznej, głównie dla pacjentów z problemami dermatologicznymi (łuszczyca, atopowe zapalenia skóry, trądzik, pokrzywka, itd.). Prowadzi krótkoterminowe intensywne sesje konsultacyjne dla pacjentów oraz ich rodzin, w tym również dla rodziców dzieci z problemami dermatologicznymi.

Informacje dotyczące tematyki oraz grafiku poszczególnych dyżurów eksperckich będą sukcesywnie pojawiały się na stronie internetowej Rzecznika Praw Pacjenta oraz w mediach społecznościowych.

Najbliższe dyżury przedstawicieli organizacji pacjentów:

GRAFIK DYŻURÓW

W celu uzyskania szczegółowych informacji zapraszamy do kontaktu z bezpłatną ogólnopolską infolinią Rzecznika Praw Pacjenta pod numerem 800-190-590, czynną w dni powszednie w godz. 8:00-20:00.

Informacje na temat praw przysługujących pacjentowi znajdziesz na naszej stronie w zakładce PRAWA PACJENTA