Łuszczyca jest chorobą przewlekłą. Pojawia się najczęściej pomiędzy 15 a 35 rokiem życia. Dla młodych osób chcących założyć rodzinę bardzo ważnym aspektem jest dobór terapii dostosowanej zarówno do stylu życia chorego, ale również takiej, która nie będzie miała negatywnego wpływu na szanse poczęcia dziecka i jego właściwy rozwój w okresie prenatalnym.

Wśród dostępnych terapii znajdziemy leki, przy których należy stosować antykoncepcję, ale po spełnieniu kilku warunków można bezpiecznie starać się o potomstwo.

Jak pogodzić terapię i plany prokreacyjne opowie Dr hab. n. med. Irena Walecka, Kierownik Kliniki Dermatologii Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie i Konsultant Wojewódzka ds. dermatologii i wenerologii województwa mazowieckiego.

Warto śledzić najnowsze doniesienia medyczne ponieważ wciąż prowadzone są badania leków i nie wykluczone, że pojawią się informacje o możliwości kontynuowania terapii niektórymi z nich (w szczególnych przypadkach) podczas ciąży, czy karmienia piersią.

Start typing and press Enter to search

Skip to content