zmierz-cinienie-800

Spotkanie w ramach kampanii “Aktywni Bezpieczni – Zmierz ciśnienie przed treningiem” prowadzonej przez Exercise is Medicine Poland i Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego-PZH. Wydarzenie inauguruje również prowadzoną przez Fundację AMICUS kampanię #atopsoACTIV.

Spotykamy się w Łazienkach Królewskich w Warszawie (mapka poniżej), 13 lipca o godz. 11.00

Program:
– Pogadanka na temat roli aktywności fizycznej w kształtowaniu nawyków i zdrowego trybu życia – ok. 30 min
– Ćwiczenia – ok. 30 – 45 minut
– Pomiar RR i ankieta w kampanii „Zmierz Ciśnienie przed Treningiem.”

„Aktywni, bezpieczni – Zmierz ciśnienie przed treningiem! ”

Czy wiesz, że:
• Polska jest najszybciej starzejącym się społeczeństwem w Europie – w klubach fitness ćwiczą coraz starsi ludzie?
• Na nadciśnienie tętnicze choruje w Polsce 10,5 mln Polaków, a choroby serca są pierwszą przyczyną zgonów w Polsce?
• Tylko 8% kobiet i 6,6% mężczyzn zna prawidłowe wartości ciśnienia tętniczego?
• Styl zżycia warunkuje zdrowie w ok. 52%?
• Tylko 22% Polaków ćwiczy regularnie 1-2 razy w tygodniu?
• Siedzący tryb życia jest czwartą przyczyną zgonów na świecie?!?
• Nadciśnienie tętnicze jest jednym z głównych czynników ryzyka zawału serca i udaru mózgu, czyli chorób bezpośrednio zagrażających życiu?!

Czy zatem jesteś świadomy swojego stanu zdrowia? Czy mierzysz swoje ciśnienie tętnicze? Czy wiesz jak prawidłowo dokonać pomiaru ciśnienia?

Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – PZH, Gdański Uniwersytet Medyczny oraz Exercise is Medicine Polska pragną zaprosić wszystkich do POMIARU CIŚNIENIA TĘTNICZEGO, w ramach kampanii „Aktywni, bezpieczni – Zmierz ciśnienie przed treningiem!”

Dzięki takim wydarzeniom pragniemy zaangażować w proces zmiany świadomości społecznej wszystkie pokolenia Polaków, począwszy od dzieci, poprzez młodzież, dorosłych, kobiety w ciąży i seniorów!

plan_azienki