32

17 października odbyła się konferencja prasowa w ramach obchodów Światowego Dnia Chorego na Łuszczycę, który przypada 29 października. Podczas spotkania została zainaugurowana kampania ODKRYJ, POZNAJ, ZAAKCEPTUJ.
W konferencji udział wzięły prof. dr hab. n. med. Lidia Rudnicka – Prezes Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, Dr n. med. Irena Walecka – Konsultant wojewódzka ds. dermatologii województwa mazowieckiego oraz Dagmara Samselska – Przewodnicząca Unii Stowarzyszeń Chorych na Łuszczycę i ŁZS. Spotkanie poprowadziła Jadwiga Kamińska – Prezes Stowarzyszenia Dziennikarski Klub Promocji Zdrowia.

W ramach kampanii powstał album z historiami pacjentów, z myślą o pacjentach, ich rodzinach, bliskich i przyjaciołach, ale także o osobach, które o łuszczycy wiedzą niewiele i dzięki publikacji dowiedzą się, że wsparcie społeczne i akceptacja dla osób chorych na łuszczycę jest szalenie ważna. Historie spisały cztery wspaniałe dziennikarki medyczne – Katarzyna Pinkosz, Barbara Jagas, Margit Kossobudzka oraz Marta Hernik.
Album ilustrowany jest pięknymi fotografiami bohaterów autorstwa Pauliny Michasiewicz-Suchockiej. Kulisy powstawania publikacji zostały utrwalone w materiale filmowym, który stanowi ważny element kampanii i zawiera głębokie przesłanie dotyczące akceptacji, której wciąż w naszym społeczeństwie brakuje. Ostatnim elementem kampanii jest spot z udziałem Ani Mru-Mru.
Pięknym uzupełnieniem wydarzenia była wystawa fotografii jednego z bohaterów albumu kampanii ODKRYJ POZNAJ ZAAKCEPTUJ – Łukasz Pawlickiego.

Wszystko to, znajdziesz na naszej stronie w zakładce kampanii ODKRYJ POZNAJ ZAAKCEPTUJ

Start typing and press Enter to search

Skip to content