14 września na całym świecie obchodzony jest Dzień Chorego na Atopowe Zapalenie Skóry – World Atopic Dermatitis Day.

Z tej okazji 10 września spotkamy się o godz. 10.00 w Galerii Apteka Sztuki by wspólnie z ekspertami i pacjentami z AZS porozmawiać na temat jakości opieki na chorymi na AZS w Polsce i świadomości społecznej tej niezakaźnej choroby.

Prezes Amicus Fundacja Łuszczycy i ŁZS Dagmara Samselska zaprezentuje wstępne wyniki ankiety “Doświadczenia pacjentów chorych na atopowe zapalenie skóry (AZS)”, na podstawie których zostanie przygotowany raport we współpracy z Uczelnia Łazarskiego.
Więcej na temat prowadzonego badania oraz ankiety przeczytasz tu https://luszczyca.edu.pl/2019/08/08/chorujesz-na-atopowe-zapalenie-skory-wypelnij-ankiete/

W imieniu Fundacji Edukacji Społecznej, która jest inicjatorem kampanii Zrozumieć AZS oraz partnerów kampanii zapraszamy serdecznie na konferencję prasową poświęconą atopowemu zapaleniu skóry.

Celem kampanii Zrozumieć AZS jest zmiana percepcji społecznej dotyczącej atopowego zapalenia skóry i zwrócenie uwagi na problemy, z jakimi każdego dnia muszą mierzyć się pacjenci cierpiący na tę chorobę, pokazanie jak poważnym i bezwzględnym jest schorzeniem wreszcie walka z wykluczeniem i stygmatyzacją pacjentów.

zaproszenie-konferencja-zrozumie-azs-1

Start typing and press Enter to search

Skip to content