luszczyca.edu.pl

Leczenie łuszczycy domowymi sposobami

Pacjenci cierpiący z powodu łuszczycy powinni bezwzględnie stosować się do zaleceń wydawanych przez lekarza, nie oznacza to jednak, że leczenie łuszczycy domowymi sposobami jest zabronione. Współczesna medycyna coraz rzadziej odcina się od zdobyczy ziołolecznictwa, medycy zwracają więc uwagę przede wszystkim na to, że nie wolno ufać naturze na tyle, aby zrywać z konwencjonalnymi metodami leczenia. Jeżeli nie zaniedbujemy go i ścisłe stosujemy się do zaleceń lekarzy nic nie stoi na przeszkodzie temu, abyśmy zapoznali się i z tymi metodami, które poleca nam Matka Natura.

Zioła na łuszczycę

Jak już wspomnieliśmy chyba największe zasługi w leczeniu łuszczycy mają zioła, warto zatem zorientować się, które z nich są najczęściej polecane przez fachowców i samych pacjentów. W przypadku zmian łuszczycowych na głowie pomaga na przykład sok ze świeżej pokrzywy wcierany w miejsca zaatakowane przez chorobę. Po pewnym czasie, gdy pokrzywa wniknie już w skórę głowy, zalecane jest jej staranne umycie, gdy zaś kuracja taka jest powtarzana systematycznie można mówić o jej naprawdę zadawalających rezultatach.

Galaretka na łuszczycę

Zioła to jednak nie jedyne rozwiązania pozwalające na leczenie łuszczycy. W sklepach internetowych można kupić między innymi zatrzymującą wilgoć galaretkę wazelinową nakładaną na skórę głowy oraz tak zwaną glinkę indiańską. Dużą liczbę zwolenników ma również teoria, zgodnie z którą łuszczykom mogą pomóc kąpiele, szczególnie skuteczne są zaś rzekomo te, które bierze się w Morzu Martwym. W niektórych internetowych aptekach można już zresztą kupić nawet wodę pochodzącą z Morza Martwego, którą powinno się łączyć z szamponem stosowanym tradycyjnie do mycia włosów.

Przeciwnicy leczenia łuszczycy domowymi sposobami bardzo często uprzedzają nas, że wiara w ich skuteczność może stanowić dowód na naszą naiwność. Bardzo często jest ona zresztą wykorzystywana w cyniczny sposób przez nieuczciwych dostawców mieszanek ziołowych, które w sklepach internetowych osiągają zawrotną cenę tylko dlatego, że mają być skuteczne podczas leczenia. Jeżeli nie chcemy paść ich ofiarą każdy swój krok powinniśmy konsultować z dermatologiem. Wiedza, jaką dysponuje ten lekarz powinna pomóc nam w ocenie rzeczywistej przydatności cudownego specyfiku, który ma przyspieszyć skuteczne leczenie łuszczycy.

Zostaw komentarz

Komentarzy: 3

 1. Tomek

   /  Marzec 19, 2012

  POLECAM MAŚĆ NA RECEPTE KIEDYS ELOCOM TERAZ ELSENE.. MAŚC NIESTEROIDOWA>.

  Odpowiedz
  • admin

    /  Kwiecień 17, 2012

   Panie Tomku muszę wyprowadzić Pana z błędu – Elocom jest maścią steroidową to (cytuję za encyklopedią leków) średnio silnie działający preparat kortyzonowy (glukokortykoid), a to że oddziałuje średnio silnie nie oznacza że nie ma wszystkich wad właściwych sterydom

   Odpowiedz
 2. kama

   /  Lipiec 10, 2012

  a ja polecam maść Cocois, starczy użyc 2-3 razy i widac poprawe, przynajmniej u mnie na głowie jak jest źle, to używam

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź