luszczyca.edu.pl

Najlepsza maść (krem) na łuszczycę – nasz ranking

Ranking może wydać się wam nieco kontrowersyjny, bo każdy kto ma pewną wiedzę o łuszczycy doskonale zdaje sobie sprawę, że w jej przypadku nie ma recept o stuprocentowej skuteczności. Na kremy, maści i wszystkie inne lekarstwa reagujemy indywidualnie i to te indywidualne reakcje są decydujące. Mimo wszystko uznałam, że warto pokusić się o przygotowanie rankingu najlepszych maści i kremów na łuszczycę. Pod uwagę wzięłam jedynie gotowe specyfiki, dostępne bez recepty. Leki na receptę – wiadomo – przepisuje lekarz i na nic zdadzą się wszelkie rankingi poza tym bezpieczne, naturalne preparaty nie mogą konkurować z syntetykami, które krótkoterminowo są częstokroć znacznie skuteczniejsze, ale też wiążą się z nimi pewne zagrożenia (vide: cała gama leków sterydowych!).

W rankingu prezentuję najlepsze zdaniem użytkowników (kilkudziesięciu znanych mi osób) kremy i maści na łuszczycę. Jak łatwo stwierdzicie takich specyfików jest na rynku znacznie więcej, te które nie znalazły się w rankingu albo nie zostały przetestowane przez tę grupę osób, albo są tak mizerne, że siłą rzeczy zostały pominięte ze względu na znikomą (lub żadną) skuteczność.

Dermasis

nr 1
dostępne na: Dermasis.pl

Dermasis należy do najbezpieczniejszych i najskuteczniejszych dermokosmetyków (kosmetyków do zadań specjalnych) na rynku. W przeciwieństwie do preparatów dziegciowych używanie kremu nie wiąże się z żadnymi zagrożeniami. Kwas salicylowy, który uznano za podstawowy aktywny składnik preparatu nie powoduje ścieńczenia skóry, podczas gdy nazbyt częste stosowanie dziegci może niestety do niego prowadzić (sterydy są jeszcze agresywniejsze!). Oczywiście sekret działania Dermasis wcale nie kryje się w kwasie salicylowym, który można dostać pod postacią najróżniejszych, nawet bardzo tanich, mazideł. Ogromną rolę w działaniu całości odgrywają emolienty i regulatory pH skóry. Całość kompozycji jest na tyle przemyślana, że większość użytkowników kremu powraca do niego bardzo regularnie.
W skrócie Dermasis: łagodzi objawy, natłuszcza i nawilża skórę, chroni ją i odżywia. Sprawia, że życie z łuszczycą staje się prostsze i znośne (nie przesadzam!).

Cena może nie zachęca, bo za 118 ml kremu trzeba zapłacić 149 zł, a po rabacie 119, 23 zł. Niemniej jednak krem jest na tyle wydajny, że powinien wystarczyć na co najmniej miesięczną kurację (w zależności od rozległości zmian oczywiście). Nadaje się do stosowania na skórę całego ciała łącznie ze skórą głowy.

Krem znajdziecie tutaj (również w pakietach promocyjnych – wychodzi znacznie taniej) >> Dermasis.pl

Updade: Krem dostaniesz również w tym sklepie: Revitol Dermasis


Cocois

nr 2
dostępne na: Cefarm24.pl

Maść Cocois nie jest kosmetykiem ani dermokosmetykiem. To lek. Postanowiłam mimo to umieścić ją w zestawieniu, bo Cocois można kupić bez recepty. Cocois jest preparatem dziegciowym. Zawiera trzy składniki: smołę, siarkę i kwas salicylowy. Działa więc kompleksowo. Osoby używające Cocois chwalą sobie wysoką skuteczność maści, problem jedynie w tym, że jak na dziegcie przystało środek ten niespecjalnie dobrze wpływa na skórę. Owszem łagodzi zmiany łuszczycowe, ale nie pielęgnuje skóry, trzeba więc o nią zadbać dodatkowo. Jak? Stosując jakieś dodatkowe kosmetyki. Mimo wszystko maść warto polecić – można stosować ją na zmianę z innymi preparatami.

Cena Cocois, wbrew pozorom, wcale nie jest korzystniejsza od ceny Dermasis. Za 40g maści trzeba zapłacić 32 zł.

Maść znajdziecie tutaj >> Cefarm24.pl – Cocois

Uriage D.S.

nr 3
dostępne na: AptekaSlonik.pl

Ta innowacyjna emulsja do twarzy i ciała opiera się na nietypowych składnikach. Tak naprawdę, bez bardzo wnikliwych poszukiwań trudno ustalić co ma w składzie. Na pewno wodę termalną Uriage, do tego opatentowany kompleks TLR-2, oraz piroktonian olaminy i masło Shea. Uriage D.S. działa zmiękczająco i łagodząco. Poprawia wygląd skóry, ale nie tak wyraźnie jak Dermasis i nie tak intensywnie jak Cocois. Dlatego emulsja znalazła się na trzecim miejscu. Jest dość wydajna, ale i tak stosunkowo droga.

Cena Uriage D.S. utrzymuje się na podobnym poziomie co cena specyfików wymienionych powyżej.

Za 40 ml emulsji trzeba zapłacić 47 zł. Emulsję znajdziecie tutaj >> AptekaSlonik.pl – Uriage D.S.

Emulsja SVR

nr 4
dostępna na: Doz.pl

Emulsja ma działanie silnie nawilżające, natłuszczające i ochronne. Zawiera ciekawy składnik w postaci tłuszczu z rekina. Poza tym znajdziemy w niej alantoinę i kwas mlekowy. Najlepiej nadaje się do stosowania na zmianę z jakimiś preparatami typowo przeciwłuszczycowymi, jako uzupełnienie kuracji. Świetnie zabezpiecza skórę przed czynnikami atmosferycznymi i drobnoustrojami. Nieźle ją odbudowuje, o ile komórki skóry zachowały swój regeneracyjny potencjał. Na łuszczycę pomaga, ale niestety nie działa tak dobrze jak Dermasis, Cocois czy Uriage. Dlatego znajduje się na czwartym miejscu. Emulsja SVR traci też sporo w porównaniu skuteczność / cena.


Cena, jak za taki produkt, jest dość wysoka. Kształtuje się na poziomie nieco ponad 50 zł za 50 ml emulsji.

Znajdziecie ją tutaj >> Doz.pl – SVR

Krem Blue Cap

nr 5
dostępny na: AptekaOdnowa.pl

Jak wynika z doświadczeń większości użytkowników Blue Cap przydaje się nie tylko w łagodzeniu łuszczycy, ale też i innych dolegliwości skórnych (trądzik, egzema, łojotokowe zapalenie skóry czy nawet mniej lub bardziej intensywny łupież). Tak wielokierunkowe działanie niestety działa chyba na niekorzyść kremu, bowiem nawet regularne używanie nie prowadzi do remisji zmian łuszczycowych, zmiany te ulegają co prawda spłaszczeniu (zmniejszeniu), ale żeby się ich pozbyć, a przynajmniej doprowadzić do znośnego stanu trzeba sięgnąć po coś jeszcze (np. inne specyfiki opisane powyżej). Skład jest bezpieczny o tyle, że nie powoduje ścieńczenia skóry, dobrze skórę odżywia i nawilża, ale za tę cenę (o niej za moment) należałoby spodziewać się nieco lepszej skuteczności.

Cena kremu Blue Cap wynosi ok. 66 zł za 50g preparatu. Wychodzi więc dość drogo.

Produkt znajdziecie tutaj >> AptekaOdnowa.pl – Blue Cap.

Jeśli macie jakieś własne propozycje – podrzućcie je proszę wraz z opinią na ich temat.

Admin – Iwona

Zostaw komentarz

Komentarzy: 2

  1. polecam… hm polecam właściwie wszystkie bo wszystkie te kosmetyki / maści wypróbowałam, ale bodaj najlepiej sprawdza się w moim przypadku dermasis z cocoisem na zmianę. Muszę zmieniać mazidła, bo skóra jakoś szybko się do nich przyzwyczaja i przestaje reagować

    Odpowiedz
  2. Jurek

     /  Październik 1, 2012

    lista wydaje się ok, część kremów testowałem z większym lub mniejszym skótkiem, brakuje mi tu jeszcze maści dr majkels też dosyć dobra, na porównywalnym poziomie co te w rankingu.

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź